Za nový byt zaplaťte až po jeho dokončení. Díky kalendáři 20/80 totiž postačí pouze 20 % z ceny bytu.

Prodejní oddělení - 800 340 350 - prodej@trigema.cz

Spojte se s námi

Kontaktujte nás prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře nebo na 800 340 350.

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.

 

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.


 
Your data is protected.
R

Rekuperace / Nucené větrání

Řízené větrání se zpětným získáváním tepla umožňuje kontrolovanou výměnu vzduchu v domácnosti. Přispívá tak nejen k vašmeu zdraví, ale zároveň snižuje náklady na vytápění zapříčiněné nekontrolovatelným větráním okny. Okna, stěny, fasády i dveře jsou při kvůli úspoře energií téměř vzduchotěsně uzavřeny, vzduchotechnická rekuperační jednotka však přivádí čerstvý venkovní vzduch, který filtruje a předává mu za pomoci výměníku zpětného získávání tepla energii z odváděného znehodnoceného vzduchu z interiéru. Rekuperace zaručuje hygienickou výměnu vzduchu, tedy přívod čerstvého vzduchu a odvod nadměrné vlhkosti, pachů a CO2. Díky tomu se eliminuje riziko vzniku vlhkosti, plísní, mikroorganizmů, zápachu, komárů nebo ostatního hmyzu.

Systém nuceného větrání navíc chrání interiér před prachem, pylem a hlukem z vnějšího prostředí a eliminuje výskyt nežádoucích mikroorganismů, roztočů, plísní, ale i smogu, formaldehydu, CO2, oxidů sýry nebo dusíku, stejně jako choroboplodné aerosoly a kapénky.

Rekuperační jednotky na LIHOVARU jsou vybaveny kvalitními vzduchovými filtry F7/ePM1 60%, energeticky úspornými ventilátory a zajišťují zpětné získávání tepla s účinností až 81 % čímž výrazně snižuje spotřeba tepla na ohřev venkovního vzduchu.

Rekuperace díky ohřevu
čerstvého vzduchu
vzduchem odpadním
zamezuje tepelným ztrátám.
10 %
Výměna vzduchu v bytě
Výkonná vzduchotechnika s rekuperací vymění během hodiny nejméně 10 % objemu vzduchu bytu.
Během deseti hodin se tak kompletně vymění vzduch v bytě, což pozitivně ovlivňuje kvalitu vzduchu ať už z hlediska obsahu oxidu uhličitého, pachů nebo vzdušné vlhkosti. Celý systém je regulovatelný a jeho výkon lze několikanásobně zvýšit.

Jak nucené větrání funguje

Základní princip rekuperace spočívá v odvádění použitého vzduchu a nasávání čerstvého vzduchu zvenku. Pomocí výměníku tepla se tento vzduch předehřívá odváděným vzduchem a čistí se pomocí filtrů.

Tímto způsobem dochází k neustálé výměně vzduchu a mnohdy nepravidelné přerušované větrání můžete nechat dobám minulým.

Výhody nuceného větrání

Odstranění šokového větrání

Větrání vzduchu není šokové - to znamená, že se vyhnete teplotním rozdílům, což vede nejen ke zvýšení obytného komfortu, ale ocení to například květiny citlivé na změny teplot.

Spotřeba energie na vytápění

Čerstvý vzduch je předehříván odpadním vzduchem, snižuje se tedy výrazně spotřeba energie na vytápění.

Možnost regulace

Výměna vzduchu je regulovatelná. Při minimálním výkonu se za hodinu vymění 10 % vzduchu v bytě, což zajistí příjemné prostředí bez prachu a vlhkosti, aniž by větrání bylo postřehnutelné.

Zvýšený hygienický komfort

Vzduchotechnický systém výrazně zvyšuje hygienický komfort bydlení - nerosí se okna, nevlhnou rohy místností a zabraňuje se tak vzniku plísní.

Odvod vzduchu z kuchyně

Větrá celý prostor, ne jenom prostor nad sporákem. Samozřejmě je možné také doplnit nad varným místem cirkulační digestoř s uhlíkovým filtrem, která zajistí částečnou lokální filtraci pachů z vaření.