Prodejní oddělení - 800 340 350 - prodej@trigema.cz

Spojte se s námi

Kontaktujte nás prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře nebo na 800 340 350.

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.

 

Odesláním formuláře přijímám podmínky zpracování osobních údajů společností Trigema - jejich zpracování proběhne za účelem zaslání odpovědi na zadaný podnět a případné vytvoření obchodní nabídky.


 
Your data is protected.

SMÍCHOV

S

Smíchov

Lihovar stojí na místě jednoho z největších původních pražských lihovarů Fischl a synové, na místě, vzdáleném jižně od souvislé zástavby Smíchova, v blízkosti Zlíchova a Vltavy. Místo bylo vybráno záměrně pro dobré dopravní spojení po silnici, železnici i řece. Tyto výhody přetrvaly téměř po dvě staletí do současné doby. Místo lze s nadsázkou považovat za bránu do levo-břehé Prahy, za srdce jižní části Smíchova.

Nálada této části Smíchova je výjimečná a snoubí se v ní kombinace jedinečného odkazu průmyslové minulosti, originálního a nespoutaného ducha současnosti a atmosféry budoucí, krásné a světově moderní čtvrti. Lihovar leží téměř v centru města, přesto je zrozený pro odpočinek v přírodě. V jeho okolí totiž najdete pohodovou slunnou atmosféru Vltavy a Císařské louky i krásné divoké svahy Děvína a Dívčích hradů, kde při procházce dozajista zapomenete na starosti všedních dní.

Lihovar má v současnosti přímé spojení s centrem města (komplexní nabídka MHD - 28 linek) a strategické umístění u Jižní spojky s rychlým napojením na další dopravní uzly. Komfort při spojení s pravým břehem Vltavy v budoucnosti ještě zvýší Dvorecký most, který bude určen pro tramvaje, pěší, cyklisty a autobusy MHD a ústit bude u stanice Lihovar.

V rychlé pěší dostupnosti je i široká pravo-břežní nabídka volnočasových aktivit z Modřan až do Podolí, aktuálně snadno dostupná díky přívozu nebo cyklostezce přes Barrandovský most.

Zónu klidu najdeme
za pár minut na Císařské louce.
Za každodenním shonem dojedete
do 15 minut kamkoliv po Praze.
20+
20+
Zajímavá místa na Smíchově a blízkém okolí
V dostupnosti 20 minut pěší chůze je na Smíchově více než 20 míst aktivního odpočinku. Na kole se čas ještě výrazně zkrátí. Vše v rámci jednoho předměstí, navíc je možné se po Smíchově přepravovat tramvají.

Číst více
20
20 minut
Základní potřeby občanské vybavenosti
Školky, školy, obchody i supermarkety, pošta, restaurace, zdravotnická zařízení, autobusové i tramvajové zastávky MHD ale také zeleň, parky a dětská hřiště jsou od nového projektu vzdáleny v okruhu 2 km. Chůzí je každý z nás schopen takovou vzádlenost absolvovat do 20 minut!

Dopravní dostupnost a občanská vybavenost

MHD nebo cyklistika

V přímém sousedství od budoucího projektu (150 m) je situována stanice tramvajových linek 5, 12, 15, 20 a 94 s označením Lihovar. V ranních hodinách jsou odjezdy odtud naplánovány v intervalech 5 – 8 minut. Tramvají se na třináctou zastávku linky - Náměstí Republiky dostanete za 22 minut na Anděl za 6 minut.

Bohatá síť cyklistických stezek vedoucích poblíž Vltavy bude u projektu Lihovaru dělat radost všem fanouškům cyklistiky. Nedaleko od této lokality je možné se připojit na cyklotrasu vedoucí z Náplavky. Ta dále pokračuje přes Braník až do Zbraslavy, kde se můžete napojit na další síť cyklotras.

Vlaky

V této lokalitě se nachází Smíchovské nádraží, na které se pěšky dostanete zhruba za 14 minut. Vlakem se dostanete na Hlavní nádraží v Praze, do Berouna, Mnichova, Českých Budejovic, Brna a dalších míst.

Automobil

Pokud volíte automobil, lokalita má perfektní dopravní napojení do všech destinací. Do centra města se autem dostanete zhruba za 10 - 15 minut dle hustoty dopravy. V tomto případě doporučujeme spíše využití MHD. Velmi kvalitní je napojení ven z města. Na výpadovce (Městský okruh) jste prakticky okamžitě.

Vzdělání, obchody, služby, sport a odpočinek

Smíchov díky svému charakteru ukrývá široké spektrum občanské obslužnosti. Není nutné vynakládat množství času cestováním za vzděláním, nákupy či odpočinkem. Všechny produkty a služby denní potřeby uspokojí provozovny situované přímo v lokalitě. Zejména síť vzdělávacích institucí je zde velmi hustá. V případě potřeby nákupů většího rozsahu je jak autem tak MHD, dobře dostupné například OC Nový Smíchov.

Volnočasové aktivity spojené s aktivním pohybem nebo klasický způsob zábavy nabízí pestrou paletu možností: sportoviště, saunu, fitness, přírodu, cyklostezky, vše v okruhu do 15 minut.

Galerie